Daily Archives: 13 iunie, 2019

Baschet U 16 – LPS CSM Focșani 2007 a început turneul din Tunisia!

În primul joc al turneului din Tunisia, LPS CSM Focșani 2007 a fost întrecută ieri, 12 iunie, de Naționala U 16 a țării gazdă cu 76-54; astăzi, 13 iunie a fost al doilea joc, iar vineri a treia întâlnire între cele două echipe.

Formația LPS CSM Focșani 2007: Denis Miron, Teodor Crăciun, Dragoș Cristea, Alexandru Bratosin, Rareș Cristea, Alexandru Duță, Valeriu Dima, Andrei Brumaru, Alexandru Brumaru, Cristian Bîra.
Antrenori, Mihai Petruț și Florin Munteanu

Este posibil ca imaginea să conţină: 21 de persoane, oameni făcând sport, teren de baschet şi pantofi
Este posibil ca imaginea să conţină: 3 persoane, oameni făcând sport şi teren de baschet
Este posibil ca imaginea să conţină: unul sau mai mulţi oameni, oameni făcând sport şi teren de baschet
Este posibil ca imaginea să conţină: unul sau mai mulţi oameni şi teren de baschet

Handbal – Bogdan Rață și Valentin Mocanu au debutat în Naționala României!

Naționala de handbal seniori a României a jucat astăzi cu Portugalia în calificările Campionatului European, în Sala Dinamo din Capitală. Oaspeții au câștigat cu 24-19 (11-12). În echipa României au debutat pivotul Bogdan Rață și extrema stângă Valentin Mocanu de la CSM Focșani 2007. Rață a jucat în cea mai mare parte a primei reprize și în partea a doua a reprizei secunde și a fost unul dintre cei mai buni handbaliști români atât în apărare, cât și în atac, fiind autorul a 4 goluri. Valentin Mocanu a evoluat doar câteva minute, timp insuficient pentru realizări deosebite, mai cu seamă că atacurile României au fost purtate aproape exclusiv în zona centrală a semicercului!

Este posibil ca imaginea să conţină: 1 persoană, stând în picioare