Fotbal amical> CSM Foc;ani 2007 – CSM Pașcani 3-1 (2-0)

Fotografia postată de CSM Focșani 2007 oficial.

Formația CSM Focșani 2007

Repriza I:Apenciucesei (30 Dogaru) – Săpunaru, Panaite, Salaoru, Mihai – Pădineanu, Negoescu, Lupu, Pădineanu – Pasăre, Remus Popa.
Repriza a II-a: Dogaru (60 Lazăr) – Dediu, Nistor, Parlac, Petrescu – Budeanu, Pascu, Chivu, Manu (60 Paizan) – Predoiu, Lăudatu.

Miercuri, 8 august, CSM Focșani 2007 a întâlnit într-un joc de pregătire colega de serie CSM Pașcani. După o dispută, în multe momente, echilibrată, focșănenii au câștigat cu 3-1( 2-0), prin golurile înscrise de Pasăre, în minutul 9, când a intrat în careu în colțul din stânga și a trimis mingea, cu un șut lobat, la vinclul din dreapta al porții Pașcaniului, Remus Popa, în minutul 18, după ce a luat mingea din picioarele unui apărător advers și a șutat imparabil și Predoiu, în minutul 57, când a primit mingea din centrarea foarte bună a lui Lăudatu și a trimis cu putere sub transversală. Pentru oaspeți a marcat Sinescu, în minutul 45.