Fotbal amical: CSM Focșani 2007 – Aerostar Bacău 0-3 (0-2)

CSM Focșani 2007 a întâlnit, miercuri, 25 iulie, începând de la ora 17,30, într-un meci amical divizionara de ligă a II-a, Aerostar Bacău. La capătul unei dispute echilibrate ca posesie și ocazii de gol, băcăuanii au câștigat cu 3-0 pentru că au valorificat aproape toate posibilitățile de a marca în timp ce focșănenii le-au risipit pe toate!
Pentru Aerostar au înscris Căinari, în minutul 17, după o degajare în adversar a fundașilor focșăneni, Ichim, în minutul 38 când, nemarcat, a reluat cu capul din careul mic după o lovitură de colț și Hurdubei, în minutul 80, după un contraatac spectaculos!

Fotografia postată de CSM Focșani 2007 oficial.