Premierea sportivilor, Focşani, Vrancea, decembrie 20015

DSCN5609Marţi, la Cinema Balada, sportivii focşăneni ai fost premiaţi de DSCN5767Consiliul Local iar miercuri la Ateneul Popular Maior Gheorghe Pastia, DJST Vrancea a organizat Gala Sportului.

Consiliul Local al Municipiului Focşani a alocat 74.400 lei pentru sportivii cu rezultate deosebite în întrecerile DSCN5563naţionale şi internaţionale în 2015 şi antrenorii care i-au pregătit. Premierea a fost făcută de viceprimarul Marius Iorga, într-o festivitate care a avut loc marţi, 15 decembrie, la Cinema Balada. Festivitatea a fost agrementată de spectaculoase demonstraţii de dans sportiv, sambo, gimnastică şi arte marţiale.

DSCN5765În ierahia făcută de DJST Vrancea, care a organizat Gala Sportului, laDSCN5607 Ateneu, miercuri, 16 decembrie se regăsesc în bună parte premiaţii municipalităţii, primii sportivi ai judeţului fiind atleţii Claudia Prisecaru, de la CS Unirea, pregătită de profesorul Corneliu Panait şi Ionuţ Dogaru, de la LPS Focşani, antrenat de profesorul Marius Batog. DJTS a oferit laureaţilor diplome, cupe şi echipament sportiv. Premierea a fost făcută de Ionl Cel Mare, vicepreşedinte al Consiliului Judeţean, Daniel Gongu, directorul DJST Vrancea şi Vica Mincă, inspector şcolar pentru educaţie fizică şi sport.

 

DSCN5743Lista premiaţilor Consiliului Local al Municipiului Focşani

Discipline sportive olimpice:
Nr.
crt.    Nume/prenume    Club    Secţia    Suma 
DSCN57231.    Claudia Prisecaru    CS Unirea Focşani    Atletism    1500
2.    Victoraş Ionuţ Dogaru    LPS Focşani    Atletism    1000
3.    Richard Lazăr    LPS Focşani    Atletism    400
4.    Răzvan Gheorghiaş    LPS Focşani    Atletism    400
DSCN57385.    George Popa    LPS Focşani    Atletism    400
6.    Ana Maria Puiu    CSS Gimnastică    Gimnastică    1000
7.    Ana Maria Bărbosu    CSS Gimnastică    Gimnastică    500
8.    Iulia Trestianu    CSS Gimnastică    Gimnastică    400
9.    Alina Crăciun    CSS Gimnastică    Gimnastică    300
10.    Naomi Damian Rut    CSS Gimnastică    Gimnastică    200
11.    Maria Paraschiv    CSM 2007 Focşani    Judo    1000
12.    Bogdan Drîmbă    LPS Focşani    Judo    600
13.    Laris Borş    LPS Focşani    Judo    500
14.    Andrei Ciobanu    CSM 2007 Focşani    Judo    400
15.    Răzvan Burduşel    LPS Focşani    Judo    300
16.    Cosmin Isofache    CS Dragon TKD Focşani    Taekwondo    1000
17.    Loredana Anghel    CS Dragon TKD Focşani    Taekwondo    400
18.    Lucian Puţaru    CSM 2007/CS Unirea Focşani    Tir sportiv    700
19.    Mihnea Ene    CSM 2007/CS Unirea Focşani    Tir sportiv    400
20.    Magadan Şte
DSCN5561fan    CSM 2007/CS Unirea Focşani    Tir sportiv    400

Discipline sportive neolimpice:

Nr.
crt.    Nume/prenume    Club    Secţia    Suma    Observaţii
1.    Răzvan Macovei    AS CS Ulise Focşani    Fitness&culturism    500
2.    Daniel Costache    AS CS Ulise Focşani    Fitness&culturism    200
3.    Miruna Georgiana Leta    CS Elite Focşani    Dans sportiv    250
4.    Alexandru Dumbravă    CS Elite Focşani    Dans sportiv    250
5.    Medeea Baldin    CS Ten Dance Focşani    Dans sportiv    200
6.    Ionuţ Draghiea    CS Ten Dance Focşani    Dans sportiv    200
7.    Daniel Fusaru    CSM 2007 Focşani    Karate    500
8.    Cosmin Neagu    CS Unirea Focşani    Karate    350
9.    Andreea Arginteanu    CSM 2007 Focşani    Karate    250
10.    Bogdan Alpreotesei    CSM 2007 Focşani    Karate    200
11.    Dragos Pantazică    CSM 2007 Focşani    Karate    150
12.    Mădălina Constantin    CS Foc Viu Focşani    Karate modern    150
13.    Cătălin Lucian Pătraşcu    CSM 2007 Focşani     şah    300
14.    Matei Ionut Acsinte    CSM 2007 Focşani    şah    300
15.    Cosmin Vasiliu    CSM 2007 Focşani    şah    300
16.    Ana Maria Banciu    CSM 2007 Focşani     şah    300
17.    Malina Andreea Aciu    CSM 2007 Focşani    şah    300
18.    Alexandra Ioana Banciu    CSM 2007 Focşani    şah    300
19.    Carmen Nicolae Ioniţă    CSM 2007 Focşani     şah    200
20.    Carmen Teodora Dragomir    CSM 2007 Focşani    şah    200
21.    Ana Maria Rata    CSM 2007 Focşani    şah    200
22.    Teodora Avadani    CSM 2007 Focşani    şah    200
23.    George Hanţu    CS Unirea Focşani    Sambo    150
24.    Liviu Neagu    CS Unirea Focşani    Sambo    100
25.    Metin Can    CS Unirea Focşani    Sambo    100   

26. Mircea Tomescu, CS Unirea Focşani Sambo 100

27. Claudiu Neagu, CS Unirea Focşani Sambo 100
28.    Maricel Ferbinte    CS Ju San Focşani    Ju Jitsu Brazilian    500

 

Jocuri sportive:
Echipa de handbal masculin CSM 2007 Focşani – Accedere Liga Naţională de Handbal -Antrenor: Viorel Ciobotaru
Nr. crt.    Nume/prenume    Suma
1.    Cloşcă Ionuţ    600
2.    Gheoghe Ionuţ    450
3.    Gramatic Alexandru    500
4.    IordacheTeofil    300
5.    Mocanu Marian-Valentin    400
6.    Năstăsie Robert    500
7.    Neaţă Iulian    750
8.    Nelu Gigi    450
9.    Popa Robert    650
10.    Rotaru Silviu    750
11.    Rusu Dan-Constantin    600
12.    Sîsîeac Cătălin    450
13.    Smeu Alin    500
14.    Ştefan Alexandru    300
15.    Ungureanu Vasile    300
16.    Vasilache Petrică    500

Echipa de baschet U20 CSM 2007 Focşani
Loc II Campionat Naţional U20 – tineret
Antrenori: Petruţ Mihai/Mircea Petrişor
Nr. crt.    Nume/prenume    Suma
1.    Avram Flavian    600
2.    Badea Cristian    1100
3.    Bălan-Halici Șerban    1000
4.    Chircă Darius    1000
5.    Gugoașă George    600
6.    Neguroiu Andrei    1500
7.    Olaru Alin    1500
8.    Pleșa Mihai    600
9.    Popa Valentin    1000
10.    Toma Octavian    600
11.    Tudorache Daniel    1000
12.    Vîrnă Radu    1500

Echipa de volei feminin CSM 2007 Focşani

- Participantă la Campionatul Naţional, Divizia A2 

Antrenor: Marian Rădulescu
Nr. crt.    Nume/prenume    Suma
1.    Buzilă Andreea    350
2.    Cîrlan Mihaela    200
3.    Coman Romina – căpitan    350
4.    Georgescu Diana    350
5.    Lăzăroiu Camelia    250
6.    Lăzăroiu Delia    250
7.    Matei Andreea    350
8.    Samoilă-Sava Adina    350
9.    Stoica Iulia    200
10.    Stoica Monica    250
11.    Tașkiran Mihaela    350
12.    Zwiru Mălina    350

Premiu Special – George Tătăruş – secţia de rugby LPS Focşani
Loc II Campionat European U19, Lisabona 23.10.2015.
Loc IV Campionat European U19 Rugby în 7, Franţa 16-20.05.2015.
Participant Campionat European U18 Rugby în 7, Bucureştiiulie 2015.
Antrenori: Romeo Păun/Cătălin Răileanu

Echipa de futsal Liga I – Futsal Galactic Focsani
Nr. crt.    Nume/prenume    Suma
1.    Borş Valentin    800
2.    Ciobotaru Gabriel    800
3.    Duca George- Lotul Naţional    900
4.    Lupu Ştefan -Lotul Naţional    900
5.    Nistor Florin    800
6.    Sergiu Sava    800
7.    Liviu Dumitriu    800
8.    Ilaş Elvis    800
9.    Ciprian Sava    800

 

Echipa de fotbal copii a CSM Focşani

Antrenori: Mircea Lazăr şi Cristinel Ionel

Andrei Călin Chiriac CSM Focşani 150

Roberto Ionescu CSM Focşani 150

Rareş Fătu CSM Focşani 150

Călin Bădaşcă CSM Focşani 150

Răzvan Alexandru Onofrei CSM Focşani 150

Leonardo Sîchin CSM Focşani 150

Andrei Buică CSM Focşani 150

Mircea Rareş Ştefan CSM Focşani 150

Andrei Racoviţă CSM Focşani 150

Robert Necula CSM Focşani 150

Horaţiu Crăciun CSM Focşani 150

Lorenzo Iulian Stoica CSM Focşani 150

Mihnea Theodor Danilă CSM Focşani 150

Marius Ionuţ Niţu CSM Focşani 150

Sebastian Marian Mocanu CSM Focşani 150

Alberto Mario Epure CSM Focşani 150

Rareş Ionuţ Maeschi CSM Focşani 150

Antrenori discipline sportive olimpice/neolimpice:
Nr. crt.    Nume/prenume    Clubul    Secţia    Suma    Observaţii
1.    Adrian Alaci    CSM 2007/Unirea Focşani    Tirsportiv    1000
2.    Adrian Moldoveanu    CS Unirea Focşani    Sambo    500
3.    Aurel Giurgea    CSM 2007/Unirea Focşani    Tirsportiv    1000
4.    Carmen Smeu    CSS Gimnastică Focşani    Gimnastică    1000
5.    Cătălin Răileanu    LPS Focşani    Rugby    500
6.    Cezar Stoica    CSS Gimnastică Focşani    Gimnastică    700
7.    Corneliu Panait    CS Unirea Focşani    Atletism    1500
8.    Cristinel Mălureanu    CS Dragon TKD Focşani    Taekwondo    1000
9.    Daniel Fusaru    CSM 2007 Focşani    Karate    500
10.    Daniela Trandafir    CSS Gimnastică Focşani    Gimnastică    700
11.    Dănuţ Vulcan    CS FocViu Focşani    Karate modern    200
12.    Dumitru Zisu    LPS Focşani    Judo    500
13.    Florin Ancuţa    AS CS Ulise Focşani    Fitness&culturism    500
14.    Florin Roşioru    CSS Gimnastică Focşani    Gimnastică    1000
15.    Iulian Mazilu    CS Elite Focşani    Danssportiv    250
16.    Iulian Surlă    LPS Focşani    Judo    700
17.    Marian Rădulescu    CSM 2007 Focşani    Volei    500
18.    Marinel Palade    LPS Focşani    Judo    700
19.    Marius Batog    LPS Focşani    Atletism    1000
20.    Mihai Petruţ    CSM 2007 Focşani    Baschet    1000
21.    Mihai Stîmbu    CSM 2007 Focşani    şah    500
22.    Mircea Petrişor    CSM 2007 Focşani    Baschet    1000
23.    NicolaePetreGrigore    CSM 2007 Focşani    şah    500
24.    Nicoleta Parîng    CSS Gimnastică Focşani    Gimnastică    300
25.    Răzvan Toderaşc    CS Ten Dances Focşani    Danssportiv    250
26.    Romeo Păun    LPS Focşani    Rugby    500
27.    Stănică Grosu    CSM 2007/LPS Focşani    Judo    1000
28.    Viorel Ciobotaru    CSM 2007 Focşani    Handbal    700
29.    Gurguiatu Petrache    Galactic Focşani    Futsal    1000
30.    Toma Adrian    Galactic Focşani    Futsal    700 

31. Mircea Lazăr CSM Focşani Fotbal 250

32. Critinel Ionel CSM Focşani Fotbal 250 

33.  Cosmin  Cirlan    CSM 2007    Asistent medical    500 lei

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>